Реал Мадрид постигна десета поредна победа в баскетболната Евролига за мъже след като надигра израелския Макаби Тел Авив с 99:70 (36:21, 16:20, 22:15, 25:14) като гост в сръбската столица Белград.

След успеха в отложения мач от шестия кръг в надпреварата испанският гранд остава начело във временното класиране без поражение до момента. Макаби заема десета позиция с пет победи и пет загуби.

Баскетболистите на Реал имаха превъзходство през цялата среща. Те започнаха много силно и поведоха с 15 точки след първата четвърт, на почивката авансът им бе 52:41, а разликата доближи 20 точки в края на третата част - 74:56.

Валтер Таварес бе най-резултатен за мадридчани с 19 точки, 8 борби и 2 асистенции, а Марио Хезоня допринесе с 16 точки и 5 борби.

За състава от Тел Авив американецът с испански паспорт Лоренцо Браун реализира 16 точки, 5 борби и 9 асистенции.