Реал Мадрид победи гръцкия Панатинайкос с 83:68 (26:14, 22:16, 20:27, 15:11) като домакин в Испания в среща от 22-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Испанският гранд държи второто място във временното класиране със същия актив като лидера Олимпиакос от по 15 успеха и 7 поражения. Панатинайкос допусна 14-ата загуба от 22 изиграни двубоя и заема 15-а позиция.

Домакините поведоха с 18 точки до почивката при 48:30 и въпреки, че гръцкият тим изигра добра трета четвърт и намали изоставането си до 57:68 преди последните 10 минути, Реал стигна до победата.

Гершон Ябуселе бе най-резултатен за състава от Мадрид с 16 точки и 7 борби, а за гостите Парис Лий завърши със 17 точки и 3 асистенции.

Шампионът Анадолу Ефес също записа домакински успех над литовския Жалгирис с 80:70 (16:16, 22:12, 17:21, 25:21) в Турция. Победата изкачи грандът от Истанбул до деветото място с актив 11-11, докато след 12-ото си поражение от началото на сезона Жалгирис остава седми.

Уил Клайбърн допринесе с 19 точки, 7 борби и 3 асистенции за домакините, а за Жалгирис Игнас Браздейкис се отчете с 25 точи, 3 борби и 3 асистенции.

Тимът на Монако надигра АЛБА Берлин със 102:84 (22:24, 29:12, 22:18, 29:30) като гост в Германия в друга среща от 22-ия кръг в Евролигата. Монако заема четвъртото място в подреждането с 14 успеха и 8 загуби, колкото има и третият Барселона. АЛБА е последен, 18-и с актив 6-16.

Най-резултатен за гостите бе Донатас Мотиеюнас с 22 точки и 3 борби, докато Яни Вецел завърши със 17 точки и 2 борби./ БТА