Реал Мадрид постигна убедителна победа срещу гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) с 95:66 (35:26, 21:11, 18:11, 21:18) и поведе с 2:0 успеха в плейофната серия между двата състава от Евролигата по баскетбол за мъже. На четвъртфиналите се играе до три победи от пет възможни срещи, а победителите се класират за Финалната четворка между 19 и 21 май в Белград (Сърбия).

Реал може да достигне до Финалната четворка за осми път в последните 11 години, ако спечели третия мач в Тел Авив следващия вторник. Преднината на Реал от 56:37 на почивката е втори най-висок общ резултат през първо полувреме в плейофите от 2007/2008 насам. Макаби не успя да подобри играта си през следващите две части и логично загуби мача.

Серхио Люл завърши със 17 точки за испанския гранд, докато Венсан Поаре и Гершон Ябуселе добавиха по 16. Поаре записа и "дабъл-дабъл", след като спечели 10 борби.

Кийнън Евънс беше най-резултатен за Макаби с 9 точки.