Реал Мадрид стартира с победа четвъртфиналния плейоф в Евролигата, срещу Макаби Тел Авив, след 79:53 у дома.

„Белите“ влязоха трудно в мача, и изоставаха след първата четвърт с девет точки. Във втория период обаче те направиха уникална серия, и позволиха на Макаби да отбележи едва четири точки! На почивката Реал вече водеше с 38:27, и не позволи повече изненади.

Руди Фернандес завърши с 15 точки за успеха, Никола Миротич добави 14, а Серхио Родригес се отчете с 10 точки и 10 асистенции. Рики Хикман и Шон Джеймс отбелязаха по девет точки за Макаби.

Очаквано, най-горещо беше в Гърция, където Олимпиакос победи Ефес със 67:62 след изключително равностойна битка. Георгиос Притнезис реализира 26 точки, а Василис Спанулис завърши с девет точки и осем асистенции. Керем Гонлюм вкара 17 за турския състав.

В Москва, ЦСКА се наложи над Каха Лаборал с 89:78, като още на почивката имаше двуцифрен аванс – 50:35. Испанският състав опита съпротива през второто полувреме, но нямаше много възможности за обрат. Сони Уиймс реализира 19 точки за ЦСКА, Милош Теодосич – 17, а Саша Каун и Ненад Кръстич – по 16. За Каха Лаборал Андрес Ночиони се записа с 16 точки и девет борби, а Фабиен Косюр добави 17.

Във вторник Барселона стигна до труден успех след продължение над Панатинайкос, а днес е вторият мач от тази четвъртфинална серия. Играе се до три победи от пет срещи.