Реал Мадрид е с един крак в плейофите на Евролигата, след като победи с 96:78 (27:16, 21:25, 25:24, 23:13) Панатинайкос в изтеглен мач от 26-ия кръг. Испанците са втори в класирането с баланс 20/6 и ще си спечелят място в плейофите при загуба на Валенсия Баскет, Армани Милано или Химки Москва по-късно през седмицата.

Лидер в подреждането е Анадолу Ефес с 23/3, а Панатинайкос е с 14/12 и все още е шести в Евролигата.

Реал Мадрид водеше с 40:26 в средата на втората четвъртина, но Панатинайкос се доближи на три точки на няколко пъри през второто полувреме. Испанците обаче не позволиха изравняване и дори спечелиха последната част с 23:13, за да затворят мача с 18 точки разлика.

Уолтър Таварес завърши с дабъл-дабъл за Реал при 15 точки и десет борби, а Факундо Кампацо добави втори с 14 точки и десет асистенции. Други петима баскетболисти на испанския колос завършиха с двуцифрен актив, а Ник Калатес отбеляза 13 точки за ПАО.