Отборите на Реал Мадрид и Панатинайкос си осигуриха участие за четвъртфиналите на Евролигата.

„Белият балет” успя да се наложи над тима, воден от националния селекционер на България Пини Гершон – Макаби Тел Авив, със 73:69 точки. Този успех гарантира на испанския клуб първото място в Група F и 8-те точки, които им осигуряват спокойствието за следващия етап.

Панатинайкос пък се наложи над Лотоматика с 90:71 точки, а това се оказа достатъчно, за да се превърне в сигурен четвъртфиналист в тазгодишното издание на Евролигата, след като зае първото място в Група G. Силен мач за римския тим изигра българският национал Ибрахим Джабер, който за 28 минути на паркета записа 18 точки, седем борби и четири асистенции.

Баскетболистът на Барселона Хуан Карлос Наваро достигна границата от 2000 точки в мача от Топ 16 срещу Алба Берлин. „Каталунският” тим надигра по категоричен начин над своя съперник като гост – със 75:57 точки. Така Наваро стана шестият играч, който преминава тази граница на баскетболната надпревара.

В последния мач от вечерта Олимпиакос се победи Проком с 84:71 точки.