Реал Мадрид победи израелския Макаби Тел Авив като домакин в Испания с 98:65 (22:7, 29:27 27:15, 20:16) в среща от 17-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С 11-ия си от успех от началото на сезона испанският гранд се изкачи на второ място във временното класиране, а тимът на Макаби е девети с актив 9-8.

Общо пет отбора в челото на подреждането натрупаха по 11 победи и 6 поражения. Това са лидерът Олимпиакос, Реал, Баскония, Барселона и Монако.

Баскетболистите на Реал Мадрид контролираха мача срещу Макаби Тел Авив през цялото време, като на почивката резултатът бе 51:34, а след третата четвърт – 78:48.

Джанан Муса и Петър Корнели реализираха по 18 точки за домакините, а за състава от Тел Авив с 15 точки и 4 борби завърши Джейлън Адамс.

Настоящият шампион в Евролигата Анадолу Ефес надделя като домакин в Турция над френския АСВЕЛ Вильорбан със 78:72 (17:19, 12:17, 23:22, 26:14). Грандът от Истанбул заема седма позиция в класирането с 9 успеха от 17 двубоя, докато АСВЕЛ допусна 11-а загуба и вече е предпоследен, 17-и.

Василие Мицич се отличи с 22 точки, 3 борби и 2 асистенции за Анадолу Ефес. Нандо дьо Коло и Дейвид Лайти отбелязаха по 12 точки за гостите от Франция.

Сръбският Цървена звезда записа успех като гост на Валенсия със 77:75 (24:19, 23:23, 14:16, 16:17) в Испания след като удържа аванса си от по-силната първа четвърт. Цървена звезда държи десетата позиция в подреждането с 9 победи и 8 поражения, докато Валенсия се смъкна до 13-ото място с баланс 7-10.

Филип Петрушев бе най-полезен за тима от Белград с 25 точки и 9 борби, а за Валенсия Крис Джоунс се отчете с 16 точки, 5 борби и 5 асистенции. / БТА