Испанският Баскония, чийто екип носи американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър, победи друг испански тим Валенсия с 98:84 (20:21, 24:31, 23:18, 31:14) като гост в среща от 11-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. За Баскония успехът бе шести от 11 изиграни мача, а отборът заема седмо място във временното класиране, докато Валенсия продължава негативната си серия и вече се намира на 13-а позиция с актив 5-6.

Гостите изоставаха с 44:52 на почивката, но успяха да стигнат до обрат след по-силно второ полувреме.

Българският национал Коди Милър-Макинтайър допринесе с "дабъл-дабъл" от 11 точки и 10 асистенции, като добави още 4 борби и 1 открадната топка за 31 минути на терена, а най-резултатен бе Маркъс Хауърд с 24 точки и 5 борби. За Валенсия Семи Оджелейе отбеляза 16 точки и 2 борби.

Сръбският Цървена звезда постигна домакински успех над турския Анадолу Ефес с 97:83 (22:21, 21:28, 29:21, 25:13) в друг мач от 11-ия кръг. Грандът от Белград е 16-и в подреждането с актив 4-7, а отборът на Анадолу Ефес държи 14-о място с пет победи и вече шест загуби.

Домакините бяха догонващи на почивката при 43:49, но в третата част обърнаха до 72:70 в своя полза и не изпуснаха водачеството до края.

Неманя Недович се отличи за Цървена звезда с 23 точки, 2 борби и 3 асистенции, докато за гостите от Истанбул Шейн Ларкин завърши с 21 точки, 5 асистенции и 3 откраднати топки.

Испанският Барселона се наложи у дома над френския АСВЕЛ Вильорбан със 101:92 (28:24, 22:23, 28:24, 23:21), постигайки трета поредна и общо девета победа. Каталунците заема второ място във временното класиране, а АСВЕЛ е предпоследен, 17-и с актив 2-9 след третото си поредно поражение.

Най-резултатен за домакините бе Николас Лапровитола с 28 точки, 2 борби и 9 асистенции, а Тимъти Луваву-Кабаро се отчете с 20 точки, 4 борби и 4 асистенции за френския състав.