Испанските тимова Барселона и Валенсия постигнаха победи във втория кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже.

Каталунците спечелиха като гост срещу гръцкия Олимпиакос със 77:68 (23:16, 17:18, 16:20, 21:14), след като изиграха силна последна четвърт и направиха серия от 14 безответни точки.

Николас Лапровитола се отличи със 17 точки и 7 асистенции за победителите. Алекс Абринес добави 16, а Рокас Йокубайтис се отчете с 10 точки.

За домакините Томас Уолкъп беше най-резултатен с 14 точки, Алек Питърс вкара 11, а Никола Милутинов остана с 10 точки.

За Барселона това е втори успех в турнира. Тимът е начело в класирането заедно с Реал Мадрид, Валенсия и Жалгирис. Олимпиакос пък допусна първо поражение за сезона.

Отборът на Валенсия надделя над гостуващия Фенербахче със 77:74 (22:9, 17:24, 19:20, 19:21), след като натрупа преднината след силна първа четвърт и я запази до края на двубоя.

Брандън Дейвис завърши с 18 точки за Валенсия, a Крис Джоунс добави 11 точки и 7 асистенции.

Тайлър Дорси се отличи за Фенербахче със 17 точки, Скоти Уилбекин реализира 14. Найджъл Хейс-Дейвис вкара 11 точки и спечели 6 борби.

В други срещи от турнира шампионът на Литва Жалгирис победи Цървена Звезда със 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 29:18), а Монако (Франция) загуби от  Виртус Болоня (Италия) с 59:83 (15:23, 18:25, 15:22, 11:13). / БТА