Турският Анадолу Ефес се наложи над сръбския Партизан със 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20) като домакин в среща от десетия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Анадолу Ефес излезе на 11-а позиция във временното класиране с пет победи и пет загуби от началото на сезона, а грандът от Белград е 13-и с актив 4-6.

Домакините имаха преднина от 5 точки – 50:45 на почивката, но след силна трета четвърт баскетболистите на Партизан поведоха със 74:64 преди финалните 10 минути. В тях Анадолу Ефес обаче успя да си върне водачеството и да стигне до успеха.

Шейн Ларкин бе най-полезен за турския тим с 27 точки, 3 борби и 8 асистенции, а за Партизан Франк Камински завърши с 24 точки, 4 борби и 3 асистенции.

Испанският Баскония прекъсна победната си серия с домакинско поражение от Монако със 75:77 (19:16, 17:19, 23:27, 16:15). Отборът на Баскония държи осмото място в подреждането с пет успеха от десет мача, докато Монако е пети с актив 6-4.

Двата състава изиграха оспорван мач, в който гостите имаха предимство през второто полувреме.

Американецът с български паспорт Коди Милър-Макинтайър завърши с 8 точки, 8 борби и 3 асистенции за 27 минути на терена за Баскония, а Майк Джеймс се отличи за Монако с 28 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Гръцият Олимпиакос се наложи над литовския Жалгирис с 89:72 (19:19, 24:12, 26:21, 20:20) постигайки трета поредна победа в Евролигата и излезе на пето място в класирането с актив 6-4. Жалгирис остава на 14-о място с четири победи и шест загуби.

Най-резултатен за успеха бе Айзея Канън с 25 точки, докато за гостите от Каунас Кийнан Еванс отбеляза 21 точки.

В друга среща от десетия кръг в сръбската столица Белград Цървена звезда отстъпи пред италианския Олимпия Милано със 71:93 (19:20, 20:18, 17:25, 15:30).

Маодо Ло поведе гостите с 32 точки, 4 борби и 3 асистенции, а Деян Давидович завърши с 18 точки и 6 борби за Цървена звезда.