Отборът на Пини Гершон Макаби Тел Авив се наложи със 71:54 над ЦСКА Москва в един от двата най-интересни мачове в третия кръг на Евролигата по баскетбол. „Жълтите” от Тел Авив изиграха перфектна първа четвърт, с която си направиха задачата в оставащите три доста лека. Момчетата на Гершон позволиха само седем точки в първите 10 минути, и реализираха цели 19. В другите три части играта бе равностойна, но гостите от Москва така и не успяха да се върнат достатъчно близо до Макаби, за да търсят обрат, а имаха и ужасен процент на далечна стрелба.

Четирима играчи на израелския гранд завършиха с двуцифрен точков актив – 16 реализира Чък Едисон, 15 – Мачей Лампе, 14 добави Стефан Ласме, а 13 – Алън Андерсън. За тима на ЦСКА, изпаднал в мини-криза, единствен повече от 10 точки реализира Рамунас Шишкаскас – 12. За московчани това е втора загуба в група С, докато Макаби е с две победи и загуба. Лидер в същата група е тимът на натурализираният българин Ибрахим Джабер – Лотоматика Рома.

Настоящият европейски клубен шампион Панатинайкос регистрира първа загуба този сезон, като отстъпи при гостуването си на Реал Мадрид. „Белите” се наложиха с 80:70 в интересен двубой с много обрати. Първата четвърт премина под доминацията на ПАО, като „зелените” поведоха с девет точки след 10 минути. Във втората четвърт обаче те отбелязаха едва седем срещу 22 за Панатинайкос, и Реал дръпна с шест – 34:28.

След почивката домакините имаха съвсем леко превъзходство, но успяха да го използват по максимално добър начин и да поддържат преднината си.

17 точки за Реал отбеляза Римантас Каукенас, а 15 точки и пет борби добави Дариуш Лавринович. От състава на ПАО 22 точки и седем борби записа Никола Пекович.

Жалгирис – Барселона 70:77

Партизан – Орлеан 78:71

Уникаха – Ефес Пилзен 93:88 (след продължение)

Юнион Олимпия – Каха Лаборал 76:82