Партизан победи испанския Реал Мадрид със 104:90 (21:23, 28:15, 29:34, 26:18) като домакин в сръбската столица Белград в мач от 32-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже.

С 18-ия си успех от началото на сезона Партизан вече е на крачка от плейофите в турнира, заемайки седма позиция във временното класиране. Реал прекъсна серията си от три победи и се смъкна до третото място с актив 22-10, колкото има и вторият Барселона. Лидер е тимът на Олимпиакос с 23 победи и 9 поражения.

Домакините поведоха с 49:38 на почивката, а след третата част авансът им бе 78:72.

Кевин Пънтър и Матиас Лесор отбелязаха по 16 точки за успеха на Партизан, докато за мадридчани Джанан Муса завърши с 22 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Германският Байерн Мюнхен отстъпи у дома от Монако с 81:84 (22:23, 18:22, 20:12, 21:27) в друг мач от кръга. Четвъртият в подреждането Монако вече има място в плейофите, а си осигури и домакинско предимство, натрупвайки актив 21-11 Байерн е 15-и с 11 успеха и 21 поражения.

Майк Джеймс бе най-резултатен за гостите с 28 точки, 3 борби и 3 асистенции, а за състава от Мюнхен 20 точки вкара Владимир Лучич.

Жалгирис надигра Валенсия с 95:74 (21:16, 31:24, 22:15, 21:19) като домакин в Литва и продължава битката за класиране в плейофите. След две поредни победи литовците са временно девети с актив 17-15, колкото има и осмият Баскония. Испанският Валенсия допусна трето поредно поражение и заема 13-а позиция с 14 победи и 18 загуби.

Лукас Лекавичиус допринесе за успеха на Жалгирис с 16 точки и 3 асистенции, а Джеймс Уеб реализира 18 точки и 6 борби за гостите.

В Испания Баскония се справи с турския Фенербахче с 92:69 (25:27, 13:17, 22:14, 32:11). Фенербахче държи шестото място във временното класиране с еднакъв актив със седмия Партизан – 18-14.

Ваня Маринкович се отличи с 35 точки за домакините, докато за гостите от Истанбул Джонатан Мотли се включи с 18 точки.

Американецът с български паспорт Дий Бост и неговият Френски отбор АСВЕЛ Вильорбан загубиха като домакини на сръбския Цървена звезда с 60:76 (19:17, 23:20, 11:19, 7:20). След 24-ото си поражение от началото на сезона АСВЕЛ е последен, 18-и в подреждането, а Цървена звезда постигна трета поредна победа и общо 15-а, заемайки 11-ото място.

Дий Бост завърши с 11 точки, 1 борби и 3 асистенции за 31 минути на терена за френския тим, а Нандо дьо Коло вкара 14 точки, а за Цървена звезда 18 точки отбеляза Огнен Добрич./ БТА