Отборът на Партизан победи Цървена звезда със 79:78 (20:18, 25:19, 12:17, 22:24) като гост в сръбското дерби от 21-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С десетия си успех от началото на сезона Партизан се изкачи на 11-о място във временното класиране, докато другият белградски гранд вече е 12-и със същия актив 10-11.

Баскетболистите на Партизан водеха с 45:37 след първите 20 минути игра. Цървена звезда намали изоставането си до три точки преди последната четвърт – 54:57, но воденият от старши треньора Желко Обрадович състав удържа водачеството до края.

Зак Лидей и Данте Екзъм реализираха по 20 точки за Партизан, като вторият добави 4 борби и 5 асистенции, а за домакините Лука Вилдоса завърши с 26 точки и 6 борби.

В Испания местният Баскония надделя над турския Анадолу Ефес със 114:111 (29:28, 19:23, 22:26, 28:21, 16:13) след продължение в друга среща от кръга. Баскония излезе на шеста позиция в подреждането с 12 победи и 9 загуби, а след 11-ото си поражение настоящият шампион в Евролигата се смъкна до десетото място.

Гостите от Истанбул имаха 7 точки преднина след третата четвърт – 77:70, но испанският тим изравни за 98:98 в края на редовните 40 минути с тройка на Долтън Хоумс при оставащи 33 секунди.

Мат Костело бе най-резултатен за домакините с 33 точки и 5 борби, а Шейн Ларкин отбеляза 21 точки, 3 борби и 6 асистенции за Анадолу Ефес.

Байерн Мюнхен записа домакински успех над италианския Виртус Болоня с 91:84 (22:18, 21:20, 23:17, 25:29) и заема 13-о място с актив 9-12. За Виртус Болоня поражението бе 12-о и отборът се намира на 14-а позиция в класирането.

Агъстин Рубит завърши с 18 точки и 3 борби за успеха на германския тим, а за гостите от Италия Изая Кординие и Милош Теодосич вкараха по 14 точки. Сърбинът добави 2 борби и 9 асистенции. Той стана 14-ият баскетболист, който преминава границата от 3000 точки в Евролигата и е на 25 от 12-ото място в класацията.

Автор: Кремена Младенова/БТА