Партизан си осигури място в плейофите на баскетболната Евролига за мъже след победа при гостуването си на Монако с 88:84 (18:22, 24:13, 20:21, 26:28) в среща от предпоследния, 33-и кръг на турнира. Партизан  заема шесто място във временното класиране с 19 успеха и 14 поражения, докато тимът на Монако, който също вече си осигури място в топ 8, е четвърти с актив 21-12.

В последния, 34-ия кръг на Евролигата предстои да бъде определен победителят в редовния сезон, като първото място си оспорват Олимпиакос на Александър Везенков и Реал Мадрид, както и последните два тима, които ще се класират за плейофите.

Сръбският гранд изигра по-силна втора четвърт и поведе с 42:35 на почивката, а през второто полувреме удържа аванса си. Алекса Аврамович и Зак Лидей отбелязаха по 22 точки за успеха на гостите от Белград, а за Монако Ели Окобо завърши с 23 точки, 2 борби и 3 асистенции.

В Италия местният Армани Олимпия Милано победи испанския Барселона с 84:76 (18:21, 21:15, 19:12, 26:28) в последния си домакински мач и заема 12-о място във временното подреждане с 12 успеха и 15 загуби. Каталунците са трети с актив 22-11.

С 18 точки най-резултатен за домакините бе Шабаз Нейпиър, докато за Барселона Кайл Курич се отчете със 17 точки.

Гръцкият Панатинайкос отстъпи пред АЛБА Берлин (Германия) с 84:88 (17:25, 25:24, 26:17, 16:22) в последното си домакинство през настоящия сезон в турнира. Панатинайкос държи 16-ото място с актив 11-22. Германският тим е една позиция по-назад в класирането с 10 победи и 23 поражения.

Дуейн Бейкън бе най-полезен за гръцкия отбор с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Джейлийн Смит се отчете с 14 точки и 5 асистенции за успеха на АЛБА Берлин./ БТА