Българският шампион Левски допусна 20-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже. "Сините" отстъпиха като като гост на Партизан (Белград) с 66:94 точки пред 6500 зрители в зала "Пионир", след като изиграха слаба последна част на мача.

Възпитаниците на Константин Папазов остават на последно място в класирането със само един успех от 21 срещи от началото на сезона.

За Партизан това беше осма поредна победа в турнира. Отборът е на четвърто място с 35 точки. Дебют за Левски в Лигата направиха новите попълнения Филип
Виденов и Джими Хънт.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме. След две поредни тройки на Виденов българите поведоха с 20:14, но домакините изравниха 22:22 след първите 10 минути, а след това подобриха играта си и на почивката имаха аванс от 46:39 точки.

В 25-а минута Партизан поведе с 57:44, а малко по-късно с 66:53, но след тройка на Павел Иванов Левски намали пасива си на 58:66 в края на третата част.

Отборът на Партизан изигра силна последната четвърт, в която реализира 26 точки, допусна само 8 и записа убедителен успех.

За Левски се отличиха Филип Виденов с 25 точки, Павел Иванов с 14 точки и Димитър Ангелов с 13 точки. За Партизан най-полезен беше Едо Мурич с 15 точки.

В следващия си мач от надпреварата Левски е домакин на Металац (Сърбия) в петък (13-и февруари) от 19:00 часа в зала "Универсиада".