Европейският клубен шампион Панатинайкос допусна първа загуба в Евролигата от месец март насам. „Зелените” отстъпиха като гост на Лотоматика Рома с изненадващия резултат 67:85 в среща от група С на надпреварата. Въпреки това единствено гръцкият отбор и миналогодишният финалист ЦСКА продължават да са със страхотния актив от седем успеха и едно поражение до момента. За последно Панатинайкос отстъпи като гост на Барселона с подобен резултат – 66:87 на 21 март в последен мач от Топ 16.

Първата част на двубоя в Рим не предвещаваше подобно развитие на мача. Въпреки равностойната игра, в края на десетте минути отборът, воден от Желко Обрадович имаше преднина. Шампионите обаче отстъпиха на домакините да диктуват темпото и на полувремето резултатът вече бе равен - 48:48.

Панатинайкос напълно забрави способностите си след почивката, когато за десет минути реализира едва девет точки в коша на Лотоматика, срещу 20 от страна на домакините. Четвъртата част не бе много по-успешна от страна на гърците, които отново вкарваха трудно и отбелязаха само 10 точки, в отговор на 17-те на италианците.

Само двама баскетболисти на Панатинайкос успяха да стигнат границата от 10 точки в актива си. Майк Батист завърши с 10, а Шарунас Ясикевичус – с 13.

За Лотоматика се изяви Алън Рей, който вкара четири тройки и завърши с 18 точки.