Германският тим Бамберг излезе начело в класирането в група F на топ 16 на Евролигата по баскетбол за мъже. Бамберг постигна втори успех, след като спечели гостуването си на Олимпиакос (Гърция) със 77:72 (18:10, 21:16, 20:21, 18:25) точки. За победителите се отличиха Даруис Милър с 23 точки, Янис Стрелникс с 15 точки и Леон Радошевич с 14 точки. За Олимпиакос Ди Джей Строубъри вкара 15 точки, а Василис Спанулис реализира 11 точки.

В Испания Реал Мадрид се наложи над Жалгирис (Литва) с 92:86 (26:18, 19:24, 20:11, 27:33) точки. Фелипе Рейес записа 24 точки за домакините, а Густаво Айон направи "дабъл-дабъл" - 16 точки и 15 борби. За Жалгирис Реналдас Сейбутис беше най-полезен с 13 точки. Поражението е трето за тима. Дебют начело на гостите в Евролигата направи легендата Шарунас Ясикевичус.

Шарунас Ясикевичус

източник: БГНЕС

В друг мач от групата Химки (Русия) победи Лаборал Куча (Испания) със 76:68 (17:12, 22:27, 20:9, 17:20) точки. Резултатът на почивката беше равен - 39:39, но руските баскетболисти направиха серия от 13:0 в третата част и до края на мача доминираха. Алексей Швед записа 24 точки за руския тим, Джеймс Огъстин добави 22 точки и 8 борби, а Тайрис Райс приключи с 13 асистенции и 7 точки.

В класирането Бамберг, ЦСКА Москва, Олимпиакос, Реал Мадрид и Химки са с по 5 точки след две победи и едно поражение.

В група Е Ефес Пилзен спечели турското дерби срещу Дарюшафака с 84:71 (14:15, 22:12, 25:24, 23:20) точки. Джейсън Грейнджър завърши с 15 точки и 8 асистенции за победителите. Дерик Браун добави 13 и 8 борби. Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Дарушафака с 20 точки. /БТА