Олимпиакос с Александър Везенков продължава отличното си представяне от началото на сезона в Евролигата. Грандът от Пирея разби с 83:68 у дома Жалгирис. Това бе трети успех за тима от четири мача до момента.

Българското крило престоя на терена едва 15 минути, за които се отчете с 12 точки и шест борби.. Най-резултатен за победителите беше Костас Слукас със 17 точки, а Йоргос Ларенцакис добави още 13 точки.  За литоците Емануел Мъдуей вката 16 точки.

В друг интересен мач от снощи Олимпия Милано нанесе четвърта поредна загуба на шампионите от Анадолу Ефес със 75:71. Така италианците продължават без поражение от началото на сезона.

Малкълм Дилейни вкара 16 точки за победителите, а Девън Хол добави още 13 точки. За Анадолу Василие Мицич бе най-резултатен със 17 точки, а Шейн Ларкин остана с 13 точки.

ЦСКА Москва се наложи над Цървена звезда със 78:76. Барселона надви трудно Монако като гост със 85:81 след продължения, а Реал Мадрид се справи с Олимпиакос у дома с 88:65.