Баскетболният национален тим на България до 18 години допуснаха втора поредна загуба във втората фаза на Европейското първенство. След вчерашния разгром от Литва, днес нашите бяха победени от Русия с 57-95. След този резултат стана ясно, че България ще играе за разпределение на местата между 9 и 12 на това първенство, пише bulgarianbasket.net.

Руснаците, които бяха без трима основни играчи, заради контузии, доминираха изцяло през първото полувреме и решиха нещата в своя полза още до почивката. След първите 20 минути резултатът бе 59-20 в полза на Русия и още тук бе ясен крайния победител.
През второто полувреме нашите играха по-добре, но това бе благодарение на факта, че момчетата от Русия намалиха оборотите.

Руснаците ни надиграха категорично в борбата под коша. Те взеха общо 31 борби, 17 от които в нападение, докато нашите имаха 18, от които само 2 в нападение.

Пламен Христов стана топ реализатор за България в мача с 13 точки. Лъчезар Радев добави 9, а Христо Господинов 8 и 4 борби.

За руснаците Павел Шавкунов завърши с 19 точки, а Михаил Наботов със 17.

Утре България излиза в последния си мач от тази фаза на турнира. Срещата е от 21.15 часа срещу отбора на Италия.