Българският шампион Лукойл Академик (София) загуби от Баронс Рига (Латвия) със 75:88 (14:21, 17:19, 23:24, 21:24) точки в среща от третия кръг в група В на турнира за купа Европа по баскетбол за мъже. Това бе трето поредно поражения за "студентите", които на практика приключват участието си в турнира. Те са последни в класирането с едва три точки.

Днес момчетата на Любомир Минчев изиграха слаб мач, а зала "Универсиада", както и в първия им домакински двубой с УНИКС Казан (Русия) не успя да се напълни.

Като титуляр за Лукойл Академик започна новото попълнение Тони Ейкинс, който вкара първия кош за нашия тим в мача и остави добри впечатления с играта си. Той бе на терена повече от 31 минути и завърши с 14 точки и 7 асистенции.

Слаб мач направи капитанът на шампионите Тодор Стойков, който за 32 минути записа 1 точка, 6 борби и 3 асистенции.

Като цяло българските баскетболисти не успяха да се справят в защита с играчите на гостите и допуснаха цели 10 тройка.

В срещата имаше само едно равенство в резултата при 2:2, а най-голямата разлика в мача не премина границата от 13 точки, с колкото й загубихме.

Тимът на Баронс Рига поведе още в началото на мача с 9 точки - 17:8 и след 10 минути имаше аванс от 7 точки - 21:14.

С тройка на Ристе Стефанов в средата на втората част домакините намалиха пасива си на 3 точки - 27:30.

Двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 40:31 точки за гостите.

През третата част гостите поддържаха разлика от 10-13 точки, а след 30 минути водеха с 64:54.

Срещата стана интересна едва в първите минути на последната част, когато след 54:67 след три поредни тройки на Ристе Стефанов намалихме пасива си на 4 точки - 63:67. След това преднината на гостите бе само 2 точки - 69:67, но допуснахме няколко грешки, които позволиха на съперника да направи серия от 13:2 и да спечели мача с 85:77 точки.

Любопитното е, че на полувремето в играта с публиката на Еврофутбол трима зрители спечелиха всеки по 500 лева за точен кош от наказателната линия, а баскетболистът на Левски Стефан Георгиев не успя да вкара кош при двата си опита.

Най-резултатни за българския тим бяха Андрю Аделеке със 17 точки и 13 борби, Ристе Стефанов добави 16 точки.

За Баронс Рига четирима играчи завършиха с двуцифрен резултат, но с 21 точки и 9 борби се отличи Деметриус Александър.

В другия мач от групата УНИКС Казан (Русия) победи Динамо Москва (Русия) с 80:71 (28:7, 11:19, 24:20, 17:25) точки и едноличен лидер в класирането.

Следващата седмица са срещите Динамо Москва - УНИКС Казан и Баронс Рига - Лукойл Академик (София).