Баскетболната Евролига стартира по фантастичен начин в четвъртък вечер.

Шампионът Фенербахче загуби в Испания, като гост на Уникаха, ЦСКА изоставаше в Москва от Олимпия Милано, а 18-годишният Лука Дончич направи личен рекорд за успех на Реал Мадрид.

Най-шокиращ бе резултатът в Малага, където шампионът на Еврокъп Уникаха победи шампиона на Евролигата Фенербахче със 68-67.

Уникаха се завърна по най-добрия начин в топ турнира след страхотен мач на Драган Милосавлевич и Георги Шермадини, съответно завършили с 15 и 13 точки.

След равностойна първа четвърт Фенербахче пое инициативата и водеше до последната част, но така и не успя да се откъсне. Серия от 19-3 на Уникаха обърна нещата и домакините дори поведоха с 8 - 68-60. Фенербахче отговори със своя серия от 7 безответни точки след импулс на Костас Слукас, но пропусна в края шут за победата.

Слукас с 15 точки бе най-полезен за Фенербахче.