Барселона загуби след продължение четвъртата плейофна среща с Локомотив Кубан, с 80:92 на свой терен.

Така последният участник във Финалната четворка на Евролигата ще се определи в Мач №5 в серията, в Русия.

Александър Везенков не се появи в игра за Барселона.

Локомотив Кубан водеше в големи периоди от двубоя в Барселона, но домакините не се предаваха, и стояха близо до съперника.

Страхотните изяви на ветерана Хуан Карлос Наваро в през второто полувреме обаче направиха обрат, който Барса не успя да задържи.

Финалните минути бяха за Локомотив, и изглеждаше, че руският отбор е взел успеха в редовното време. Наваро обаче не смяташе така, и след размяна на много наказателни удари, гардът вкара решителни две точки, две секунди преди сирената за 76:76.

В добавените пет минути обаче на терена имаше само един отбор, и Локомотив наниза 16 точки, срещу само четири за Барселона, и така стигна до крайния успех.

С 19 точки за испанския гранд завърши Наваро, 18 добави Анте Томич.

Антъни Рудолф бе машината за Кубан в двубоя, с 28 точки в актива си, а Виктор Клавер вкара 17 и добави 10 борби в актива си.