Гръцкият тим Олимпиакос допусна втора поредна загуба в Евролигата по баскетбол за мъже, след като у дома отстъпи пред гостуващия Цървена звезда (Сърбия) с 86:90 (22:21, 23:20, 17:24, 24:25) в среща от 15-ия кръг на надпреварата.

Победата беше осма за гостите, които имат и седем загуби, заемайки осмо място в класирането. Отборът на Олимпиакос е шести с баланс 9-6.

Българският национал Александър Везенков игра 27:09 минути за домакините и се отчете с 13 точки, 6 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.

От неговите съотборници Костас Слукас и Тарик Блек вкараха по 14 точки.

Лука Вилдоса беше най-полезен за Цървена Звезда с 22 точки и 8 асистенции, Филип Петрушев записа 14 точки.

Гръцкият тим пропиля аванс от 12 точки и след по-слабо второ полувреме допусна обрат.

На 30 декември Александър Везенков и Олимпиакос ще излязат срещу Панатинайкос в гръцкото дерби от 16-ия кръг на Евролигата, докато Цървена Звезда ще приеме Барселона.

Автор: Ива Кръстева/БТА