Отборът на Олимпиакос, с българина Александър Везенков състава, победи лидера в баскетболната Евролига Фенербахче с 94:67 (31:11, 27:20, 16:20, 20:16) като домакин в Атина в 13-ия кръг на турнира. Гръцкият гранд постигна девета победа от 13 срещи, а съставът от Истанбул допусна едва втора загуба като гост и общо трета от началото на редовния сезон.

Александър Везенков отново бе най-резултатен за успеха на Олимпиакос. Българският национал завърши с 21 точки, от които 3 тройки и добави 4 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки за 25 минути на терена. Везенков стартира много силно двубоя и отбеляза 13 точки в първата част, помагайки за аванс от 31:11 за домакините след 10 минути игра.

До края на мача интрига нямаше в нито един момент. Фенербахче, който бе застигнат от проблеми с контузии преди срещата, не успя да се съвземе, като на почивката изоставаше с 31:58, а след 30 минути игра - с 51:74.

Янулис Ларендзакис и Алек Питърс добавиха по 12 точки за домакините, а за турския гранд Карстън Едуардс вкара 13 точки.

Само след два дни (15 декември) за състава на Олимпиакос предстои гостуване на АСВЕЛ Вильорбан във Франция в следващия кръг от Евролигата за мъже.