Гръцкият Олимпиакос победи Монако със 71:54 (8:15, 25:11, 17:10, 21:18) като домакин в първа среща от четвъртфиналния плейоф между двата отбора в Евролигата по баскетбол за мъже. Така отборът от Атина, чийто екип носи българският национал Александър Везенков, поведе в серията с 1:0 успеха.

Втората среща е в петък, 22 април отново в Атина, а третият двубой е насрочен за 27 април във Франция. Играе се до три победи от пет възможни мача, а победителят ще се класира за Финалната четворка на Евролигата в Белград (Сърбия) между 19 и 21 май.

Александър Везенков реализира 10 точки и овладя 5 борби за 27 минути на терена.

Домакините започнаха сковано двубоя и изоставаха с 8:15 след първата четвърт, но до почивката наваксаха и поведоха с 33:26. През второто полувреме баскетболистите на Олимпиакос, които завършиха на второ място в редовния сезон на турнира, превъзхождаха съперника и не допуснаха Монако отново да се доближи в резултата. След трета част гръцкият гранд дръпна с 50:36 преди последната четвърт и до края задържа аванса си.

Йоргос Принтезис и Шакил Маккисик отбелязаха по 12 точки, Томас Уолкъп вкара 11, а Костас Слукас добави 10 точки за победата на Олимпиакос.

За гостите от Монако Майк Джеймс и Донта Хол завършиха с по 10 точки.