Олимпиакос, с българина Александър Везенков в състава, постигна успех като гост на Монако с 87:83 (19:23, 26:18, 26:17, 16:25) в двубой от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. Гръцкият гранд поведе с 2-1 победи и е само на един успех от класиране за Финалната четворка на турнира. В серията се играе до три победи от пет възможни срещи. Четвъртият мач ще се проведе на 29 април и отново тимът на Монако ще е домакин.

Александър Везенков беше сред най-полезните за успеха на Олимпиакос. Националът отбеляза 17 точки, 9 борби и 2 асистенции за 37 минути на терена.

Двата състава направиха много интригуващ сблъсък, в който гръцкият тим изоставаше с 19:23 след 10 минути игра, но пое инициативата до почивката и поведе с 45:41. Последва силна трета четвърт, в която Олимпиакос натрупа аванс от 13 точки – 71:58. Със серия от 19:6 обаче домакините изравниха до 77:77 по-малко от три минути преди края на двубоя. С кош на Парис Лий тимът на Монако поведе с 80:79, а от наказателната линия Томас Уолъп върна аванса на гостите. Александър Везенков беше фаулиран при оставащи 35 секунди и увеличи преднината на Олимпиакос до 83:80. Последва размяна на успешни стрелби и в крайна сметка съставът от Атина стигна до успеха.

Най-резултатен за гостите бе Костас Слукас с 21 точки и 4 борби, а за отбора на Монако Дуейн Бейкън завърши с 23 точки.

Испанският Барселона също постигна победа като гост на Байерн Мюнхен в Германия със 75:66 (26:17, 23:14, 10:18, 16:17) и поведе с 2-1 успеха в серия. Четвъртият двубой ще се състои след два дни пак в Мюнхен.

Каталунският гранд изигра силно първо полувреме и поведе с 18 точки на почивката при 49:31. Отлично начало на вторите 20 минути за домакините им позволи да намалят до 49:59 преди последната четвърт, но Барселона не изпусна водачеството си.

Добър мач за гостите изигра Никола Миротич, който завърши с 25 точки, 6 борби и 3 асистенции, а за Байерн Владимир Лучич реализира 17 точки и овладя 6 борби.