В най-драматичния мач от снощи в Евролигата Монако изкова победа със 107:98 след продължение при гостуването си на литовския Жалгирис Каунас.

Френският тим изоставаше с 9 точки преди началото на заключителната четвърт, но надвкара съперника си с 46:28 в заключителните 10 минути на редовното време и допълнителните 5.

Майк Джеймс бе най-резултатен за Монако с 20 точки, а Дуейн Бейкън добави още 19.

За Жалгирис над всички бе латвиецът Янис Стриелниекс с 22 точки, а Артурас Милакнис приключи с 19 точки.

Другият френски представител в турнира АСВЕЛ Лион-Вильорбан обаче не успя да стигне до победата. Като домакин АСВЕЛ отстъпи с 61:71 на руския Зенит Санкт Петербург.

До почивката двата отбора на няколко пъти размениха водачеството, но след паузата Зенит имаше контрол над мача и успя да го спечели без големи неприятности. Алекс Пойтрес вкара 16 точки за Зенит, 15 прибави Джордан Лойд, а с 14 завърши Били Барън.

За АСВЕЛ с 12 точки се отличи Уилям Хауърд.

В последния мач от сряда УНИКС Казан разгроми като гост ЦСКА Москва с 88:67 в руското дерби на 15-ия кръг.

Гостите от Казан спечелиха всяка една от първите три четвърти с разлика и в края мачът просто се доиграваше.

Хърватинът Марио Хезоня беше най-резултатен за УНИКС с 18 точки, а Айзия Кенън добави 16. За ЦСКА Москва на ниво бе единствено грузинецът Торнике Шенгелия, който вкара 20 точки.

В класирането трите руски отбора заемат пето, шесто и седмо място с еднакви показатели от по 9 победи и 6 загуби.