Младата суперзвезда на Реал Мадрид Лука Дончич бе най-добрият на терена за победата в Ел Класикото с Барселона с 87:75 в мач от Евролигата по баскетбол.

Дончич изигра много силен мач, увенчан с уникален кош през цялото игрище със сирената за край на третата четвърт.

Барселона без контузения Александър Везенков в групата се оттегли само с две точки пасив на почивката след добро първо полувреме. Третата част обаче бе повече от страхотна за Реал, като домакините бързо взеха двуцифрен аванс и тотално пречупиха Барса преди финалния период.

В този мач Лука Дончич имаше и сериозна подкрепа от съотборниците си, като общо 6 играчи на Реал завършиха с двуцифрен актив. Дончич записа пореден мач като най-полезен със 16 точки, 7 асистенции и 6 борби. Фелипе Рейес добави 14 точки и 8 борби.

За Барселона Томич отбеляза 12 точки, с което бе най-резултатен.