Реал Мадрид се наложи над шампиона на Испания Валенсия с убедителното 91:72, въпреки скандални сцени още в началото на двубоя от 13-я кръг на Евролигата.

Реал стартира много силно, но още в първата минута от втората четвърт голямата звезда на тима в момента Лука Дончич разби носа на Тибор Плайс при опит за забивка и получи неспорсменско нарушение. След това, 4 минути преди почивката, 18-годишният словенец бе изгонен след техническо нарушение, дадено му за оспорване на решение за фаул в атака.

Дончич буквално побесня от решението на арбитрите, като отправи доста реплики към тях и напусна, ритайки тунела.

Куриозното бе, че главният съдия всъщност бе сънародникът на Лука Дамир Явор.

Втората част обаче бе и единствената, в която Валенсия победи, а с доста по-силна игра в останалите три четвъртини, Реал нямаше проблеми да стигне до успеха и без Дончич.

Петима играчи на Реал завършиха с двуцифрен точков актив, а най-резултатен бе Факундо Кампацо с 14 точки. Боян Дублевич вкара 18 за Валенсия.

В мача Фелипе Рейес постигна нов рекорд, като стана едва вторият играч в историята на Евролигата, записал 300 срещи. Първият е Хуан Карлос Наваро от Барселона.