Баскетболният Рилски спортист отстъпи пред белгийския Мехелен с 66:100 (15:21, 15:31, 24:21, 12:27) като домакин в Самоков в двубой от първия кръг в група "Е" на ФИБА Къп.

Съставът на Рилски спортист бе догонващ в резултата почти през целия мач. Гостите започнаха силно и до почивката увеличиха аванса си до 22 точки при 30:52. След сравнително по-равностойна трета четвърт, самоковци намалиха леко пасива си до 54:73 преди финалния период. До края обаче баскетболистите на Мехелен бяха категорични, а най-голямата разлика в срещата достигна 36 точки.

Капитанът на Рилски спортист Чавдар Костов завърши с 21 точки, 1 борба и 3 асистенции, а Брандън Рандълф добави 19 точки, 2 борби и 4 асистенции. Старши треньорът Людмил Хаджисотиров не можеше да разчита на Деян Карамфилов, Мирослав Васов и Евън Бати за двубоя.

За Мехелен Браян Фобс отбеляза 24 точки, 3 борби и 4 асистенции.

По-късно днес е срещата между останалите два тима в групата Шоле (Франция) и Орадя (Румъния). В следващия кръг Рилски спортист ще гостува на Орадя в Румъния, а Мехелен посреща Шоле на 19 октомври.