Реал Мадрид победи със 74:59 Жалгирис в среща от 18-ия кръг на Евролигата. За втори път през сезона литовският тим оказа сериозна съпротива на "кралския клуб", но силни последни 10 минути донесоха успеха за гостите. Така Реал вече има 13 успеха и 5 поражения на второто място във временното класиране, където с баланс 14-4 води ЦСКА Москва.

През по-голямата част от срещата играчите на Шарунас Ясикевичус успяваха да се справят с агресивната игра на Реал в нападение, за което обаче изразходваха твърде много сили. В нападение Жалгирис бе далеч от обичайните си показатели. Все пак до края на третата част срещата бе равностойна – 53:53.

Някъде там всичко хубаво в играта на Жалгирис приключи. Домакините пропуснаха много отворени стрелби, отбелязаха само 6 точки в последните 10 минути, а класен отбор като Реал нямаше как да не се възползва.

Най-резултатен за победата бе Отело Хънтър с 14 точки, а още 12 добави Трей Томпкинс. За Жалгирис с 13 завърши центърът Аугусто Лима, но с баланс от 6 победи и 12 загуби тимът му остава далеч от осмицата за плейофите.