Реал Мадрид победи Барселона със 78:66 (18:18, 18:24, 22:13, 20:11) в литовския град Каунас в изцяло испански сблъсък на полуфиналите на баскетболната Евролига за мъже за втора поредна година. Десеткратният шампион на Европа Реал, финалист от миналия сезон, ще спори с гръцкия Олимпиакос за трофея в неделя, а Барселона ще играе срещу Монако в опит отново да стигне до бронзовите медали, както през 2022-а в сръбската столица Белград.

Големите испански съперници изиграха много оспорван двубой, в който разликата не надвиши 12 точки. Барселона имаше преимущество през първото полувреме, което приключи с преднина от 42:36 в полза на каталунците. С по-силна трета четвърт обаче баскетболистите на Реал наклониха везните в тяхна полза.

Мадридчани изоставаха с 39:47 три минути след почивката, но реализираха 15 безответни точки до преднина от 54:47 при оставащи две минути и половина в третата част. Те задържаха аванс от 58:55 преди началото на последните 10 минути. Барселона изравни за 58:58 след тройка на Николас Лапровитола, но Реал Мадрид се откъсна с 8 точки за 69:61 три минути преди края на мача и не изпусна водачеството.

Най-резултатен за победителите бе Валтер Таварес с 20 точки и 15 борби, а Марио Хезоня се включи с 14 точки и 9 борби. За Барселона Алекс Абринес отбеляза 16 точки и 4 борби, а един от лидерите на тима Никола Миротич завърши с едва 3 точки и 1 борба.