Реал Мадрид се наложи над Панатинайкос с 90:86 и постигна втора победа в Евролигата. В поторение на финала от миналия сезон „кралският клуб“ се наложи над шампиона и заема 10-о място в класирането с 4 точки, колкото имат гръцките баскетболисти.

Реал имаше аванс от 9 точки в първата четвърт. Гърците изоставаха със 17 в края на третия период, но направиха силни заключителни минути.

Факундо Кампацо беше над всички за испанците с 19 точки, 6 асистенции и 5 борби. Джанан Муса и Алберто Абалде завършиха с по 15 пункта.

За гостите от Панатинайкос най-резултатен бе Кендрик Нън с 23 точки. Хуанчо Ернангомес се отчете с 16 пункта, а Джеди Осман вкара 13.

Жалгирис Каунас стигна до паметен обрат срещу Олимпия Милано. Литовският тим губеше с 27 точки в третата част при 37:64, но в крайна сметка ликува с 85:82. Това е вторият най-голям обрат в историята на Евролигата.

Рокас Гедрайтис с 21 точки и Силвен Франсиско със 17 поведоха Жалгирис към паметното представяне.

Фенербахче победи като гост със 78:71 АЛБА Берлин. Найджъл Хейс отбеляза 14 точки за турския състав.

Байерн Мюнхен се наложи трудно над Париж Баскетбол с 109:107, а Партизан измъкна успех над Макаби Тел Авив с 91:79./ БТА