Олимпиакос, чийто екип носи българинът Александър Везенков, загуби от Монако със 77:78 (19:19, 23:19, 19:27, 16:13) като гост в четвъртфинален двубой от Евролигата по баскетбол за мъже. Така тимът на Монако изравни плейофната серия до 2-2 победи, а решителната пета среща ще се състои в сряда през следващата седмица в Гърция.

Александър Везенков изигра нов силен мач за Олимпиакос и отново бе сред най-полезните със 17 точки, 8 борби и 5 асистенции за 34 минути на терена.

Пред погледите на принца на Монако Албер II и звездата от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада Кевин Дюрант, които бяха сред публиката, двата състава изиграха зрелищен сблъсък. Баскетболистите на Олимпиакос имаха 4 точки аванс след първото полувреме при 42:38, но домакините направиха по-добра трета четвърт. Три минути след почивката Монако се доближи до една точка при 51:52 в средата на частта, а малко по-късно поведе с 62:59, за да приключи третата четвърт при 65:61 в своя полза.

Олимпиакос изостана с 61:70, а но със серия от 10:0, включително кош на Везенков, гостите обърнаха до 71:70 при оставащи 5 минути. Размяната на водачеството продължи до самия край, Костас Слукас даде аванс за гръцкия тим за 77:76 с точна стрелба от далечна дистанция, но Дуейн Бейкън вкара за 78:77 за Монако 53 секунди преди финала. С последния си изстрел от зоната за 3 точки Слукас пропусна да донесе победата на гостите.

Най-резултатен за домакините беше Дуейн Бейкън с 21 точки, 1 борба и 4 асистенции, а Майк Джеймс добави 18 точки, 6 борби и 4 асистенции. За Олимпиакос Костас Слукас завърши с 19 точки, 2 борби и 3 асистенции.

Барселона (Испания) претърпя поражение от Байерн Мюнхен с 52:59 (12:18, 13:18, 9:14, 18:9) като гост в Германия, с което и тази четвъртфинална серия беше изравнена на 2-2 победи. Петият двубой ще се проведе в Барселона във вторник идната седмица.

Испанският гранд, лидер в редовния сезон на Евролигата, не успя да се справи със защитата на Байерн и изоставаше с 25:36 на почивката. И двата отбора не бяха особено резултатни, а преди последните 10 минути домакините водеха с 50:34. Баскетболистите на Барселона наваксаха малко от пасива си до края, но победата бе за Байерн Мюнхен.

Най-резултатен за успеха на германския отбор беше Ник Уайлър-Баб с 12 точки, 8 борби и 4 асистенции, а за гостите с 12 точки и 3 борби се отчете Алекс Абринес.

За Финалната четворка на баскетболната Евролига вече се класираха испанският Реал Мадрид и турският Анадолу Ефес.