Отборът на Монако победи френския АСВЕЛ Вильорбан с 87:75 (28:21, 22:19, 17:23, 20:12) като домакин в среща от 24-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С 15-ия си успех от началото на сезона Монако излезе на четвърто място във временното класиране, докато тимът, чийто екип носи американецът с български паспорт Дий Бост е предпоследен, 17-и в подреждането с актив 8-16.

Домакините имаха аванс от 10 точки на почивката при 50:40, АСВЕЛ се доближи до 63:67 преди последната част, но баскетболистите на Монако не допуснаха обрат.

Дий Бост завърши с 8 точки, 1 борба, 8 асистенции и 5 откраднати топки за гостите, а най-резултатен за АСВЕЛ Вильорбан бе Ретин Обасоан с 11 точки. За Монако Джордан Лойд реализира 16 точки.

Домакински успех постигна и литовският Жалгирис над испанския Баскония със 79:75 (20:18, 18:24, 23:18, 18:15) и вече е девети в класирането с актив 13-11, колкото има и намиращият се на седмо място Баскония.

Тимът на Жалгирис изоставаше с 38:42 на почивката, но навакса в третата част и поведе с 61:60, а до края удържа победата.

Роландс Смитс отбеляза 20 точки и 5 борби за домакините, а за Баскония Маркъс Хауърд завърши с 15 точки.

Гръцкият Панатинайкос загуби у дома от Валенсия (Испания) с 91:92 (26:21, 23:21, 19:27, 23:23). Поражението бе 16-о за гранда от Атина, който заема 16-о място в подреждането, а Валенсия влезе в топ 8 и вече е осми с актив 13-11.

Панатинайкос водеше с 49:42 след 20 минути игра, но силна трета четвърт позволи на испанският състав да обърне до 69:68 преди заключителните 10 минути.

Крис Джоунс бе най-резултатен за гостите с 24 точки, 4 борби и 5 асистенции, а Парис Лий се отчете с 25 точки и 7 асистенции за гръцкия тим.

Мачовете Анадолу Ефес – Реал Мадрид и Фенербахче – Армани Олимпия Милано бяха отложени заради земетресенията в Турция, а останалите срещи започнаха с минута мълчание в памет на жертвите.

Автор: Кремена Младенова/БТА