Отборът на Барселона (Испания) нанесе първа загуба на Фенербахче (Турция) от началото на сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Барселона победи гранда от Истанбул с 81:80 (21:19, 18:17, 23:13, 19:31) като домакин в среща от шестия кръг на турнира и записа четвърти успех. Турският състав изоставаше с 49:62 преди последните 10 минути, доближи се до противника след силна последна четвърт, но не успя да стигне до обрат.

Николас Лапровитола бе най-полезен за победата на домакините с 26 точки, а Никола Калинич добави 14. За Фенербахче с 23 точки и 7 борби се отчете Джонатан Мотли.

Монако излезе на втора позиция във временното класиране в Евролигата с актив 5-1 подобно на Фенербахче след победа у дома над Цървена звезда (Сърбия) с 85:77 (17:19, 21:12, 21:22, 26:24). Цървена звезда остава на последната позиция като един от трите тима, които имат само по един успех от шестте си мача до момента. Домакините натрупаха аванс от 38:31 на почивката и го задържаха през второто полувреме.

Майк Джеймс завърши с 21 точки, 2 борби и 2 асистенции за Монако, докато за гостите с 16 точки, 12 борби и 4 асистенции се отчете Филип Петрушев.

Домакинска победа постигна и Жалгирис (Литва) над АЛБА Берлин (Германия) с 88:81 (13:25, 19:19, 22:17, 34:20). Двата тима продължава с еднакъв актив от три успеха и три поражения. Гостите имаха превъзходство през първите 30 минути и след третата част водеха с 61:54, но литовците реализираха 14 точки повече в последния период.

Най-резултатен за Жалгирис с 21 точки беше Едгарас Улановас, а за гостите с 14 точки и 6 борби завърши Джалийн Смит.

Италианският Виртус Болоня допусна поражение у дома от АСВЕЛ Вильорбан (Франция) със 79:84 (21:18, 28:18, 14:27, 15:21). Загубата бе трета за състава от Болоня, който държи 15-ото място, а с третата си победа АСВЕЛ се намира две позиции по-напред в класирането.

Домакините водеха с 50:36 на почивката, но по-слабо второ полувреме ги лиши от победата.

Милош Теодосич отбеляза 14 точки за Виртус Болоня, а за гостите по 16 точки реализираха Дейвид Лайти и Джона Матюс.