Българският шампион Балкан Ботевград загуби от Спортинг Лисабон със 72:90 (16:23, 10:24, 29:21, 17:22) като гост в Португалия в четвъртия си, последен мач от група „А“ на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Ботевградчани вече си бяха осигурили първото място в класирането и участие в следващия етап на състезанието, като приключиха с три победи и едно поражение в групата. Съставът на Спортинг зае втората позиция с актив 2-2, а унгарският Алба Фехервар остана трети с баланс 1-3.

Тимът от Ботевград изоставаше през цялата среща в Лисабон, като след силното начало на Спортинг на почивката резултатът бе 47:26. След 30 минути игра пасивът на Балкан бе 55:68. Българският отбор отстъпваше при стрелбата от игра (38.6%-52.24%), а домакините се възползваха по най-добрия начин от грешките на противника.

Капитанът на Балкан - Димитър Димитров, бе най-резултатен с 20 точки и 3 борби. Карл-Йохан Липс се отчете с 13 точки и 5 борби, а 12 точки отбеляза Майки Диксън.

За Спортинг Маркъс ЛоВет реализира „дабъл-дабъл“ от 26 точки и 10 асистенции, а Едуард Екиор също оформи „дабъл-дабъл“ от 18 точки и 13 борби.

Следващият мач на Балкан е домакинство срещу отбора на Ямбол в Националната баскетболна лига на 25 ноември.