Берое загуби от косовския Пея със 78:111 (16:28, 27:23, 20:34, 15:26) като домакин в Стара Загора в среща от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Поражението бе пето от осем мача и трето поредно за Берое. Тимът на Пея записа шести успех от седем двубоя и втори в рамките на 24 часа след победата над Левски в София в сряда вечер.

След равностойни начални минути, Берое допусна силна серия на състава от Косово и изоставаше с 16:28 след първата четвърт. В средата на втората част гостите водеха с 40:28 преди старозагорци да направят серия от 12:0 до равенство от 40:40 при оставащи две минути и половина. Домакините се държаха близо в резултата до последната минута, в която баскетболистите на Пея реализираха 7 безответни точки и приключиха първото полувреме с преднина от 51:43.

В рамките на около три минути след почивката гостите увеличиха аванса си над 20 точки и преди заключителния период пасивът на Берое бе 22 точки при 63:85. Отборът на Пея доминираше до края на мача и стигна до победата.

Александър Тодорович бе най-резултатен за домакините с 19 точки и 5 отнети топки, а Келси Барлоу добави 16 точки, 4 борби и 3 асистенции.

За гостите от Косово Дейвид Джоузеф завърши с 23 точки и 3 борби.

В следващия си мач от международната надпревара Берое ще гостува на друг косовски тим Башкими на 18 март./ БТА