Баскетболистките на Дунав 8806 победиха с 80:61 (22:12, 11:19, 24:19, 23:11) руския елитен Енергия Иваново в третия си мач от груповата фаза на турнира за Еврокупата на ФИБА. Срещата се игра в "Булстрад Арена" в Русе.

"Сините феи" започнаха по-добре двубоя. Юрика "Ша" Брукс откри резултата с тройка за 3:0. През първата част дунавки си позволиха само едно отпускане, от което се възползваха гостите и поведоха за 12:11. След това обаче домакините подобриха защитата и дръпнаха с 22:12 след 10 минути игра.

До почивката дунавският аванс продължи да варира. Руският тим все пак успя да съкрати изоставането си и на полувремето бе само с 2 точки зад българския шампион за 33:31.

След подновяването на играта дунавки продължиха да владеят инициативата. Така 10 минути преди края "сините феи" водеха с 57:50, а финалната сирена "закова" 80:61 за русенския състав на таблото.

Дженифър Брандън бе най-добра за Дунав 8806 с 26 точки и 23 борби. 17 точки добави Юрика "Ша" Брукс, а Радостина Димитрова - 15 т.

За руския тим Виктория Медведева вкара 13 точки, а по 10 записаха Олга Жужгова и Диана Сазонова.