Левски загуби от израелския Макаби Хайфа с 83:91 (20:19, 28:27, 23:22, 12:23) в първа среща от четвъртфиналните плейофи в Балканската лига по баскетбол за мъже. Двубоят се игра в зала „Универсиада“ в София, където в четвъртък, 21 април от 17 часа ще се проведе и реваншът, след който ще стане ясно кой от двата тима ще се класира за Финалната четворка на надпреварата.

Двата състава изиграха равностойно първо полувреме, в което Левски водеше с точка – 20:19 след 10 минути, а на почивката авансът на „сините“ бе 48:46. И след подновяването на играта никой от съперниците не успя да вземе сериозен аванс до 71:68 в полза на Левски преди последната четвърт. В нея Макаби Хайфа стартира много силно и поведе с 10 точки – 86:76 при оставащи по-малко от 3 минути в мача. Разликата достигна 11 точки, а опитите на „сините“ за обрат бяха неуспешни.

Домакините играха без невъзстановените Ивица Радич, Асен Великов, Чавдар Костов и Христо Захариев.

Най-полезен за Левски беше Зейн Ноулс с 24 точки и 13 борби. Марио Литъл добави 20 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Джош Паркър се включи с 11 точки, 7 борби и 15 асистенции.

За победителите от Макаби Хайфа най-резултатен бе Куоми Вон с 23 точки, 2 борби и 6 асистенции.