Шампионът в Евролигата по баскетбол за мъже Анадолу Ефес нанесе трета загуба на испанския Барселона. Турският гранд записа успех с 96:86 (16:22, 29:19, 21:16, 30:29) като домакин в Истанбул в среща от осмия кръг на турнира, прекъсна серията на каталунците от три победи и вече има 3 победи и 5 загуби на 13-о място във временното класиране. Тимът на Барселона заема пето място с актив 5-3, колкото има и четвъртият Реал Мадрид.

Баскетболистите на Анадолу Ефес наваксаха изоставането си в първата четвърт с по-силна втора и поведоха с 45:41 на почивката, а преди последните 10 минути резултатът бе 66:57.

Уил Клайбърн бе най-полезен за победата на турския състав с 24 точки, 6 борби и 2 асистенции, а Василие Мицич добави 22 точки, 3 борби и 5 асистенции. За Барселона Николас Лапровитола завърши с 28 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Сръбският Цървена звезда записа втора победа от началото на сезона. Грандът от Белград надделя като домакин на френския АСВЕЛ Вильорбан със 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 17:14), но остава на последното, 18-о място във временното класиране с актив 2-6, колкото има и предпоследният Байерн Мюнхен. АСВЕЛ е 15-и с три успеха от осем изиграни двубоя.

Никола Иванович се отличи с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции за домакините, а Дейвид Лайти вкара 16 точки за френския отбор.

Реал Мадрид нямаше проблеми срещу АЛБА Берлин в Испания, надигравайки противника с 90:72 (26:20, 27:17, 17:15, 20:20). С петата си победа Реал държи четвъртото място във временното класиране в Евролигата, докато АЛБА заема 14-о място с баланс 3-5. След доброто начало на сезона германският клуб допусна пет поредни поражения.

БГНЕС / BGNES
31 снимки

Венсан Поарие отбеляза 19 точки и 7 борби за испанския тима, а за АЛБА Берлин най-резултатен бе Габриеле Прочида с 13 точки.

В друга среща от осмия кръг на турнира, играна в четвъртък вечер, Виртус Болоня се справи у дома в Италия с Валенсия с 89:59 (24:8, 18:17, 24:17, 23:17). За Болоня победата бе четвърта и изравни двата състава с актив 4-4, съответно на девето и десето място в подреждането.

Джордан Мики реализира 16 точки и 6 борби за домакините, а за Валенсия най-много – 10 точки вкара Крис Джоунс.

Тази вечер предстоят останалите четири срещи от осмия кръг в надпреварата.