Рилски спортист Самоков загуби от гостуващия Цмоки Минск (Беларус) с 58:72 точки (14:15, 9:17, 20:15, 15:25) в първата среща от квалификациите на новия турнир на ФИБА по баскетбол за мъже - Шампионска лига. Реваншът е след два дни в Минск.

Срещата беше официален дебют за новия старши треньор на тима Людмил Хаджисотиров. Двата тима изиграха равностойна първа част, но във втората гостите доминираха и се оттеглиха на почивка при резултат 32:23.

През второто полувреме отборът на Цмоки продължи да води в резултата, а в последните 10 минути натрупа по-сериозна преднина и спечели мача с 14 точки разлика.
Йордан Бозов беше най-резултатен за българския тим с 19 точки, а Ненад Делич записа "дабъл-дабъл" - 16 точки и 12 борби.

За Цмоки се отличи Дрю Джойс с 13 точки и 9 асистенции, а по 12 точки добавиха Джордже Гагич и Александър Кудрауцау.

Ако отпадне от квалификациите на Шампионската лига, Рилски спортист ще продължи ще продължи участие в турнира за Купата на ФИБА и ще играе в група "Н" заедно с отборите на Eнисей Красноярск (Русия), Сигал Прищина (Косово) и победителя от двойката Демир Иншаат (Турция) и Муреш (Румъния).

Първа среща от квалификациите на Шампионската лига по баскетбол за мъже:

Рилски спортист (Самоков) - Цмоки Минск (Беларус) - 58:72 (14:15, 9:17, 20:15, 15:25)

състав на Рилски спортист: Келвин Паркър 7, Йордан Бозов 19, Златин Георгиев 0, Евън Бройнсма 8, Ненад Делич 16 (Адриян Секулов 2, Душан Цветкович 2, Николай Стоянов 0, Джеръл Симънс 4)/БТА