Рилски спортист постигна девета победа в редовния сезон на Балканската лига по баскетбол, след като се наложи с 94:79 (27:21, 25:16, 26:16, 16:23) като домакин над албаснкия Тирана.

Срещата започна равностойно, но въпреки това Рилецо имаше аванс от 6 точки след първите 10 минути.

Във втората част обаче разликата в класата на двата отбора започна да става много видима и преднината на домакините бързо стигна до цели 19 точки. В третата четвърт Рилски продължи да играе на високи обороти и след 26:16 в периода след полувремето домакините имаха аванс от 25 точки.

Заключителната част на мача позволи на старши треньора на домакините Людмил Хаджисотиров да даде игрово време на всичките си играчите, а това позволи на гостите да направят загубата си малко по-почетна.

Травис Тейлър отбеляза 17 точки за победителите, с 16 завърши Дарин Иванов, а Мартин Маринов реализира 15.

Ендрит Хюсенаголи бе най-резултатен за Тирана с 27 точки и 10 борби.

В класирането Рилски спортист е на втора позиция с 19 точки, две по-малко от лидера Блокотехна, който обаче е и с мач повече./БТА