Рилски спортист загуби от гостуващия Блокотехна (Македония) с 64:87 (16:25, 22:22, 13:19, 13:21) точки в среща от шестия кръг на Балканската лига по баскетбол за мъже.

След пет поредни успеха възпитаниците на Людмил Хаджисотиров допуснаха първо поражение за сезона. Двата отбора са начело в класирането с еднакви показатели, но македонците са с по-добра точкова разлика. Гостите от Македония поведоха още в началните минути и до края на двубоя доминираха. Най-голямата преднина за тима на Блокотехна беше 25 точки при 85:60 2:37 минути преди сирената.

Единствено Травис Тейлър се отличи за домакините. Той записа 17 точки и 5 борби. По 9 точки добавиха Дарин Иванов и Дерек Райт. За гостите петима играчи завършиха с двуцифрен точков актив, но най-резултатен беше Данило Миятович с 20 точки.

"Не успяхме да спрем основните им реализатори и тяхната игра. Бяхме изключително изморени. Това беше четвъртият ни мач в рамките на седем дни и основните ни играчи имаха желание, но нямаха енергията и силата да играем на нивото, на което искаме. Обикновено когато човек е изморен му пада и концентрацията. Нямаше я енергията в защита, агресията. Изобщо това, което показвахме в последните мачове, липсваше днес, но си има логични причини за това нещо", заяви Людмил Хаджисотиров след двубоя.

В следващите си два мача Рилски спортист ще играе срещу Лукойл Академик в НБЛ в събота и срещу Башкими (Косово) на 19-и декември.

Срещи от седмия кръг в Балканската лига по баскетбол при мъжете:

Рилски спортист (България) - Блокотехна (Македония) - 64:87 (16:25, 22:22, 13:19, 13:21)
Ибър Рожае (Черна гора) - СК Тирана (Албания) - 107:102 (35:26, 32:21, 18:24, 22:13)