Рилски спортист се наложи над финландския Катая Баскет с 87:83 и взе втора победа в турнира за Купата на ФИБА Европа. По този начин Рилецо съхрани шансовете си да продължи напред, с актив от две победи и две загуби дотук. Най-важният мач на самоковци в групата обаче е следващата седмица, когато те ще гостуват на Цмоки Минск в Беларус. Победа с 10 или повече точки в него ще класира българския отбор във втората фаза на турнира.

След равностойна първа четвърт, във втората Рилецо поведе в резултата, и имаше аванс чак до финалните четири минути от срещата.

Силна серия на гостите в последния период успя да ги върне в мача, и те дори поведоха, при 75:76.

Рилски спортист обаче показа, че има достатъчно опит, за да се справи, и веднага Веско Веселинов и Йордан Бозов отговориха с важни кошове, за да запазят паритета, а след това и да затворят мача успешно.

Бозов завърши с 20 точки за победата, а Кори Петрос изигра страхотен мач с 19 точки и 14 борби.