Реал Мадрид разби Барселона като гост със 102:63 в мач от Евролигата.

Това бе и най-изразителната победа на столичани в Каталуния в цялата история на двата тима.

Тежката нова програма на Евролигата продължава да дава жертви, и отборите редуват силни и слаби мачове.

Александър Везенков записа 20 минути в игра за Барселона, като се отчете с пет точки и взе 10 борби, най-много от целия тим на домакините, а направи и три асистенции. С 23 точки приключи Тайрис Райс.

Серхио Люл вкара 20 за Реал, 19 наниза Джейси Керъл, а 18 плюс 11 борби отчете Антъни Рандолф.

В друго дерби от 8-я кръг, Панатинайкос и Олимпиакос изиграха очаквано оспорван и фантастичен тактически сблъсък, а символичният гост се наложи с финален кош в последните секунди за 79:77.

В дерби на Истанбул Галатасарай победи Дарушафака с 85:81, а ЦСКА Москва обърна Жалгирис само за една четвърт у дома за успех с 95:86.

ЦСКА е лидер със 7 победи и 1 загуба, Реал има  шест победи и две загуби, а с по пет победи и три загуби са Баскония, Олимпиакос, Дарушафака и Фенербахче.