Отборът на Реал Мадрид победи турския Фенербахче с 90:75 (24:21, 25:23, 19:14, 22:17) като домакин в Испания в двубой от 31-ия кръг на баскетболната Евролига за мъже. Успехът бе трети пореден и общо 22-и за гранда от Мадрид, който заема второ място във временното класиране с еднакъв актив с лидера Олимпиакос. Подобно на гръцкия тим, Реал вече си осигури и домакинско предимство за предстоящите плейофи.

Фенербахче допусна 13-о поражение от 31 мача и е пети към момента.

Домакините поддържаха лека преднина в хода на мача, като най-голямата разлика бяха именно 15-те точки в края. На почивката авансът им бе 49:44, а преди заключителните 10 минути – 68:58.

Джанан Муса бе най-резултатен за победата на Реал Мадрид с 16 точки и 2 борби, а за гостите от Истанбул Найджъл Хейс-Дейвис завърши със 17 точки и 5 борби.

Пред погледна на сръбската тенис звезда Новак Джокович Цървена звезда надделя над испанския Валенсия с 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11) като домакин в Белград. Сръбският отбор записа втора поредна победа и излезе на 12-о място в подреждането с 14 успеха и 17 загуби. Валенсия допусна второ поредно поражение и със същия актив държи 13-ата позиция.

БГНЕС / BGNES
23 снимки

Филип Петрушев се отличи за домакините с 20 точки и 7 борби, докато за испанския състав Джона Радебау вкара 14 точки.

В последната среща от 31-ия кръг литовският Жалгирис записа домакински успех над Монако със 79:70 (28:19, 20:22, 17:12, 14:17), ключов в битката за класиране за плейофите. Жалгирис е девети с актив от 16 успеха и 15 загуби, колкото има и осмият Баскония. След 11-ото си поражение тимът на Монако остава четвърти в подреждането.

Игнас Браздейкис реализира 22 точки и 5 борби за домакините, а за Монако по 13 точки отбелязаха Джордан Лойд и Донатас Мотеюнас.

БТА / Автор: Кремена Младенова