Гершон Ябуселе вкара 22 точки и три тройки за малко над минута в първата част при победа на испанския баскетболен клуб Реал Мадрид със 103:80 (26:24, 29:17, 25:19, 23:20) срещу турския Анадолу Ефес Истанбул. Двата отбора се срещнаха във втория рунд на Евролигата за мъже.

Ябуселе изпъкна още в първата четвъртина. Резултатът бе равен 5:5, когато френският баскетболист вкара трите си стрелби от зоната за три точки в рамките на 76 секунди. Само преди седмица той записа четири тройки и сбор от 18 точки за победа на испанците срещу Баскония.

Ябуселе вкара 14 последователни точки за шампионите и завърши първата четвъртина със сбор от 16 след две наказателни стрелби в края. Той спечели и пет борби в първите десет минути.

"Просто опитвах да вкарам отбора ми в ритъм", заяви Ябуселе за началото на мача.

Френският нападател завърши мача с 22 точки, оставайки само на три от рекордните в кариерата си 25.

"Не се интересувам от персонални постижения и статистики. Просто се опитвам да печеля мачове. За мен няма по-важно от това", добави 27-годишният французин, цитиран на официалния сайт на Евролигата.

Втори най-резултатен за Реал Мадрид бе Фабиен Козюр с 18 точки, а за Анадолу Ефес с 20 пункта и седем борби се отличи Дериъс Томпсън. Родриг Бабоа вкара 19 за турците, които допуснаха второ поредно поражение в Евролигата.

Испанският Баскония записа първата си победа, след като надви с 91:83 (25:21, 26:26, 25:14, 15:25) германския АЛБА Берлин. Сръбският Партизан се наложи с 88:62 (17:13, 26:16, 29:19, 16:14) срещу френския АСВЕЛ Вильорбан, а гръцкият Панатинайкос победи със 78:71 (23:11, 14:19, 17:18, 24:23) германския Байерн Мюнхен.

БТА / Автор: Ивайло Георгиев