Отборът на Макаби Тел Авив победи германския Байерн Мюнхен с 90:82 (18:18, 21:26, 22:23, 29:15) като домакин в Израел в среща от 25-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Преди срещата бе отличен бившият кондиционен треньор на националния отбор по баскетбол за мъже Ави Ковалски, който бе приет в Залата на славата на гранда от Тел Авив.

Домакините изоставаха с 61:67 преди последните 10 минути, но със силна последна част стигнаха до 13-ия си успех в турнира и заемат девето място във временното класиране. Байерн Мюнхен е 15-и с актив 9-16.

Лоренцо Браун бе най-резултатен за Макаби с 27 точки, 4 борби и 6 асистенции, докато за гостите от Германия Кори Уолдън завърши с 19 точки, 3 борби и 4 асистенции.

Испанският Реал Мадрид постигна домакински успех над Жалгирис (Литва) с 96:69 (22:24, 31:14, 23:14, 20:17), като държи втората позиция в подреждането със 17 победи и 7 загуби, и е с мач по-малко. Жалгирис заема десето място с актив 13-12.

Джанан Муса се отчете със 17 точки и 5 борби за домакините, а Игнас Браздейкис реализира 16 точки и 4 борби за литовския състав.

В Белград Партизан отстъпи пред турския Фенербахче с 94:97 (22:22, 24:25, 23:21, 25:29). След 15-ата си победа от началото на сезона отборът от Истанбул се върна на четвъртото място във временното класиране, а Партизан вече е осми с 13 успеха и 12 загуби.

Марко Гудурич бе най-полезен за гостите с 25 точки, 2 борби и 7 асистенции, докато за сръбския тим Кевин Пънтър отбеляза 25 точки.

Италианският Армани Олимпия Милано надигра у дома Панатинайкос със 78:76 (20:21, 20:18, 24:21, 14:16) и излезе на 14-а позиция с актив 9-15. Гръцкият гранд се смъкна до предпоследното, 17-о място с 8 победи и вече 17 поражения.

Най-резултатен за домакините бе Шабаз Нейпиър с 16 точки, 3 борби и 5 асистенции, а 21 точки за Панатинайкос вкара Дерик Уилямс.

БТА / Автор: Кремена Младенова