В интригуващ мач от 17-ия кръг на баскетболната Евролига испанският гранд Реал Мадрид победи ЦСКА Москва със 71:65 (24:14, 13:261 19:15, 15:10). „Лос бланкос“ бяха без огромна част от своя състав за двубоя - Тома Юртел, Фабиен Козер, Венсан Поарие, Гершон Ябуселе и Хуан Нунес, както и старши треньора Пабло Ласо са с коронавирус. Руди Фернандес, Трей Томпкинс, Карлос Алосен и Алберто Абалде пък са контузени.

Въпреки това испанците успяха да изтръгнат успеха, като Найджъл Уилямс-Гос се отличи за Реал със 17 точки, а за руския тим най-резултатен бе Уил Клайбърн с 16 точки.

Победата е 14-а за Реал и тимът е втори в таблицата, докато ЦСКА Москва е 7-и с баланс 10/7.

Първите осем отбора от редовния сезон се класират за четвъртфиналите в Евролигата, а Финалната четворка ще се проведе на 27-29 май 2022 година в Берлин.

Жалгирис (Литва) - Олимпия Милано (Италия) - отложен

Във временното класиране води Барселона с 15 победи и 2 загуби, пред Реал Мадрид - 14/3, Олимпиакос - 12/5, Зенит - 11/6, ЦСКА Москва - 10/7, УНИКС - 10/7, Анадолу Ефес - 9/8, Олимпия Милано - 10/6, АСВЕЛ - 8/9, Фенербахче - 7/10, Макаби - 7/10, Байерн - 7/10, Цървена звезда - 7/10, Монако - 6/11, АЛБА - 6/11, Баскония - 6/11, Панатинайкос - 4/13, Жалгирис - 3/13.